Gizli Derinlik: Neversink Çukuru

ABD, Alabama’daki bu doğa harikası, sürekli bir ziyaretçi akışına neden olan doğal bir fenomene ev sahipliği yapıyor. Gizli derinlik, meraklı yürüyüşçüleri, sert mağara dalgıçlarını ve fotoğrafçıları kendine çekmeyi başarıyor.

Neversink Çukuru, bir düden ile mağara arasında bir yerde bir çizgi üzerinde duruyor. Ancak, nasıl tanımlarsanız tanımlayın, olağanüstü olmaktan başka bir şey değil. 12 metrelik geniş çukur, zemine yaklaşık 50 metrelik şaşırtıcı bir düşüşle, onu tırmanıcılar için bir meydan okuma haline getiriyor.

Ayrıca, nadir ve nesli tükenmekte olan bitki türleri ve bir yarasa popülasyonu ile doludur. Bununla birlikte, ziyaretçiler için en şaşırtıcı olanı, 16 katlı derinliğinin tamamını basamaklayan çarpıcı bir şelaledir. Tüm bu kombinasyonlar, fotoğrafçılara en ilginç karelerden bazılarını yakalamaları için karşı konulmaz fırsatlar sunar.

Çukura ulaşmak için yarım saatlik bir dağ tırmanışı gerekiyor. Sadece tırmanma izni verilen turistlerin bunu yapmasına izin verilir. Ancak, oraya ulaşmak için zaman ve çaba harcayanlar, dünyanın en muhteşem düdenlerinden birinin manzarasıyla ödüllendirilmektedir.

Kaynak
Unusualplaces.org

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu