Hindistan’da Hamile Bir Fil İçine Patlayıcı Yerleştirilen Ananas Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Hindistan’ın Kerala eyaletinde içine patlayıcı gizlenmiş meyve yediği tahmin edilen hamile bir filin ölümü büyük üzüntü yarattı. Maytabın hayvanın ağzında patladığı düşünülürken, olay dünya çapında büyük tepkiye yol açtı. Orman görevlisi yaptığı açıklamada “Otopsi, hayvanın ağzında bir patlama olduğunu gösteriyor. Hayvanın 2 aylık hamile olduğunu öğrendik” dedi.

Fotoğraf: Pexels.com

Filin Ağzında Patlayan Meyve 2 Aylık Hamile Hayvanın Günlerce Acı Çektikten Sonra Ölümüne Yol Açtı

Anne karnındaki yavru fil de ölürken, olay infiale neden oldu. Yerel bir yetkili, filin nehirde yaralı bir şekilde bulunduktan dört gün sonra öldüğünü söyledi. Orman görevlileri ve bir veteriner tedavi için hayvanı uyuşturmak istedi. Fakat hayvan suda olduğu için boğulma riski vardı ve bu yapılamadı. Hayvan iki gün sonra yeniden nehirde ayakları üzerinde bulundu. Fili sudan çıkarmak için iki fil getirildi. Fakat hayvan buna direndi ve ölünceye kadar suyun içinde bekledi.

Fotoğraf: Bbc.com

Filin ağzında patlama kaynaklı yaraların olduğunu, şu ana kadar tam olarak patlayıcı türünü tespit edemediklerini ama içine kestane fişeği doldurulan bir meyveyi yemesi sonucu patlayıcının ağzında patlayıp yaralanmış olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Binlerce Kişi Hazırladıkları Görselleri Paylaşarak Tepki Gösterdi

Üç şüpheliyi tespit ettiklerini açıklayan yetkililerse, bölge halkının tarım ürünlerini ayı ve domuzlardan korumak için bu yöntemi kullandığını belirtiyor. Halk suçluların cezalandırılmasını talep ederken, sosyal medyada binlerce kişi hazırladıkları görselleri paylaşarak tepki gösterdi.

Fotoğraf: Twitter.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu