Ori And The Blind Forest

Uzaydevri.com İnceleme Puanı - 9.1

9.1

Puan

En İyiler Oyun Arşivi'nde son yılların en başarılı platform oyunlarından biri olan Ori and the Blind Forest'i inceledik. Ori and the Blind Forest'in tam anlamıyla bir şaheser olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle sahnelerde seslendirme olmamasına rağmen, hikayenin akışıyla verdiği duyguyu mükemmel yansıtıyor. Harika bir platformun içerisinde, aksiyon dolu bulmaca öğeleri ve olağanüstü görselliğiyle bizleri büyülemeyi başarıyor. Ori'yi geliştirmek için haritada sıkılmadan uzun uzun gezinmeye doyamayabilirsiniz.

GeliştiriciMoon Studios
YayıncıMicrosoft Studios
YönetmenThomas Mahler
BesteciGareth Coker
PlatformlarMicrosoft Windows, Xbox One
Çıkış11 Mart 2015
TürPlatform
ModTek Oyunculu
MağazaSteam

Oyunun Hikayesi

Ölmekte olan bir ormanı kurtarmaya çalıştığımız Ori and the Blind Forest‘te karşılaştığı ilk fırtınada adeta bir yaprak gibi gökyüzüne süzülen Ori‘yi kontrol ediyoruz. Yaşam ağacından süzülerek fiziksel bir hayata merhaba diyen Ori, görünüş olarak kedi yada ufak bir tavşana benzetebileceğimiz bir görünüme sahip. Zorda kaldığımız bir anda, oyunun daha ilk dakikasında karşılaştığımız ve bizi koruyup kollayan Naru ile yollarımız kesişiyor. Ama her güzel şeyin sonu olduğu gibi Naru ile birlikte geçirdikleri güzel günlerin de sonu geliyor ve kendimizi büyük bir maceranın içerisinde buluyoruz.

İşte o andan itibaren oyun boyunca içerisinde yaşam barındıran üç elementi bulmalı ve ölmekte olan bu yaşlı ormanı tekrar eski görünümüne kavuşturmamız gerekiyor. Tabi bu olayı gerçekleştirmek için uzun bir maceraya yelken açmalıyız. Oyun haritasını köşe bucak dolaşıyor ve buradaki gizemleri çözerek ekstra yeni görevlerin içerisinde kaybolmaya başlıyoruz. Tam bu noktada oyundaki can yoldaşımız Sein yardımımıza koşuyor ve macera boyunca bize eşlik ettiği gibi yapmamız gereken görevler konusunda da bize bilgiler veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu