Tau

Tau

Uzaydevri.com İnceleme Puanı - 8.7

8.7

Puan

En İyiler Film Arşivi‘nde yapay zekayı konu alan son yılların en başarılı bilim kurgu ve gerilim filmlerinden biri olan Tau’yu inceledik. Filmin ana karakterlerinden Julia ve yapay zeka Tau'nun arasındaki iletişim ve etkileşim filmin hikayesini oluşturuyor. Makine bile olsa sevginin her yerde geçerli olduğu en güzel şekilde anlatılırken, hem duygusal olarak hem de heyecan ve gerilim olarak beklentinizi fazlasıyla karşılayabilir.

YönetmenFederico D’Alessandro
YazarNoga Landau
OyuncularMaika Monroe, Ed Skrein, Gary Oldman
TürBilim Kurgu, Gerilim
Yapım Yılı29 Haziran 2018
ÜlkeABD
YayıncıNetflix

Filmin Konusu

Teknoloji dünyasının tanınan isimlerinden biri olan sadist dahi Alex, TAU adını verdiği yüksek teknoloji ile donatılmış olan evinde bazı insanları kaçırarak, onların kafalarının arkasına birer çip yerleştirmek suretiyle yasadışı birtakım testler yapmaktadır. Yalnız yaşayan Julia, evinden kaçırılarak, Alex’in kurduğu bu yüksek teknoloji hapishanesine kapatılır. Hapishane’ye kapatılmış diğer iki kişi ile birlikte kaçma planları yapan Julia, bir patlama yaratarak alt katlardan kaçmayı başarsa da, TAU‘nun kontrolündeki bir makine, burada hapsedilmiş olan diğer iki kişiyi öldürür. Julia’da tam olarak öldürülmek üzeredir ki Alex eve geri döner ve TAU‘yu durdurur. Kaybettiği iki insanla birlikte gerçekleştirdiği deneyinde önemli bilgi kayıplarına uğrayan Alex, şimdi testlerini Julia ile sürdürmek durumundadır. Demir parmaklıklarla kapalı hapishanenin patlamış olması nedeniyle, Julia Alex ile birlikte evin salonunda yaşamaya başlar.

Alex, evi terk ettiği zaman içerisinde TAU‘ya emir vererek Julia’nın bir takım bulmacalar çözmesini istemektedir. Alex, buradan kazandığı veriler ile teknoloji dünyasında çığır açacak yeni bir buluş yapma ümidindedir. Evde TAU ile yalnız kalan Julia, zaman geçtikçe TAU ile konuşmaya başlar. Bir programdan ibaret olan TAU‘da benlik hissini uyandırmaya çalışarak içerisinde hapsedildiği evden kaçma planları yapan Julia’nın, Alex testlerini tamamlamadan önce başarılı olması gerekmektedir.

Tau

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu